Dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple'ın markası olan "iPhone" ilk modelinden beri telefon kullanıcılarının ilgi odağı haline gelmiştir. Her yeni çıkan modeli büyük satış rakamlarına ulaşırken Apple'ı zirvede tutmayı başarıyor. Gerek Türkiye'de olsun gerek dünya genelinde olsun iPhone kullanmak bir telefon kullanmanın ötesinde elit olmanın da dışa vurumu, bir zenginlik göstergesi biçimi olagelmiştir.

iPhone Tamiri

Bütün elektronik ürünlerde olduğu gibi cep telefonlarında da hasarlar oluşabilir, kırılıp zedelenebilir, parçalarının ömrü bitebilir. iPhone telefonlar özellikle plus modelleri boyut olarak büyük olduklarından dolayı kolayca elden düşebiliyor ya da hafifçe çarpmadan dokunmadan dolayı bulunduğu masadan, sehpadan vs. düşebiliyor. Bunların dışında sıvı teması olabiliyor ya da beklenmedik düşük ya da yüksek voltajlı elektrik telefona zarar verebiliyor. İster kullanıcı kaynaklı olsun isterse iPhone parçalarının bir ömrünün olmasından kaynaklanıyor olsun iPhone Tamiri gerekli olabiliyor.  
Bu arada orijinal iPhone parçalarının fiyatının yüksek olmasından kaynaklı kullanıcılar daha ucuz yan sanayi iPhone aksesuarları kullanabiliyor. Bu orijinal olmayan parçalar da telefonun ömrünü düşüren, telefona zarar verebilen etkenlerdendir. Bundan ötürü iPhone kullanıcılarına şarj kablosu, kulaklık gibi aksesuarlarının orijinalini kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

iPhone Ekran Değişimi
Dokunmatik ekranlı telefonların dezavantajı ekran kırılınca telefonun ya hiç kullanılamaz hale gelmesi ya da zorlukla kullanılabilir duruma gelmesine yol açmasıdır. Zorlukla kullanılan ekranlar da bir süre sonra hiç kullanılamaz hale gelmektedir.
iPhone ekranlar, telefonla bütünleşiktir ve bundan dolayı iPhone ekran değişimi herkes tarafından yapılamamaktadır. Bunun için özel ekipmanlar ve yüksek teknik bilgi birikimi gereklidir. Aksi takdirde telefonun ekranını değiştirme maliyetinden kaçınmak istenirken yeni bir telefon ihtiyacı maliyeti ortaya çıkabilir.

iPhone Batarya ve Pil Değişimi
Her pil gibi iPhone Bataryaların da bir ömrü vardır. Batarya ömrü kullanım durumuna göre, kullanılan uygulamalara, telefonun şarj edilme aksamlarına göre farklılık gösterir.  
iPhone bataryaların ömrünün bittiğini ya da azaldığını şarj süresinin durumundan, şarj etme süresinden, ne kadar saat kullanabilir olduğundan çıkarabilirsiniz. iPhone batarya değişimi de ekran değişiminde olduğu gibi özel ekipman ve yüksek teknik bilgi gerektirmektedir. Batarya değişiminde telefondaki bilgiler silinmez ve telefonun modeline göre yaklaşık olarak 30 dk zaman almaktadır. 
Orijinal şarj kablolarının kullanılması iPhone batarya ömrünü uzatır. Bununla birlikte telefonu sürekli olarak şarja takılı kullanmak iPhone pil ömrünü azaltır.
expand_less